کاشت مو بدون تراشیدن موی سر امروزه به یکی پر طرفدار ترین عمل های زیبایی محسوب می شود که با پیدایش و پیشرفت روز افزون ریزش مو تقاضا و تمایل به کاشت مو بیشتر شده است و این تقاضای بیش از حد باعث می شود روز به روز معایب هر چند کم کاشت مو بر طرف می سازد در اینجا به طور اختصار کاشت مو و روش های کاشت مو را توضیح می دهیم.

کاشت مو

کاشت مو تنها روش درمان قطعی طاسی سز به شمار می رود از مهمترین دلایل طاسی سر می توان به عوامل ارثی نام برد ؛ فردی که دچار ریزش مو می شود دلیل اصلی آن این است که طاسی سر را از نسل قبل از او و یا از نسل سوم به ارث برده است بر خلاف تصوری که افراد در جامعه از درمان ریزش مو دارند باید بگوییم که به هیچ وجه درمان ریزش مو در قرص ها ، مکمل ها و لوسیون ها ننی باشد زیرا تاثیر این نوع دارو ها فقط به تقویت ساقه مو می باشد و به درمان مسائل ارثی علی الخصوص درمان ریزش مو مربوط نمی شود. کاشت مو به دلیل اینکه به شکل ریشه ای عمل می کند تنها راه جهت درمان ریزش موی ارثی می باشد

کاشت مو با تراشیدن موی سر :

کاشت مو به روش های FUT  و FIT جز اولین روش های کاشت مو می باشند که  در اینجا هر کدام را به صورت اختصار بازگو می کنیم:

  • کاشت مو به روش FUT اولین روش کاشت مو می باشد که در این روش یک نوار را از کناره گوش راست تا کناره گوش چپ برداشت می کنند و گرفت ها را از روی فلپ برداشت می کنند و در نواحی جلوی سر و یا قسمت هایی که طاس می باشد کاشت انجام می شود. از معایب این روش می توان به ایجاد اسکار ، بخیه های پشت سر ، تراشیدن موی سر با تیغ اشاره کرد.
  • کاشت مو به روش FIT پس از اینکه اعتراضات نسبت به کاشت مو به روش FUT بیشتر شده و اینکه سهولت و رضایت مراجعه کننده از ارکان حوزه زیبایی می باشد مطرح و اجرا شد در تفاوتی که این روش کاشت مو با روش قبلی دارد در نوع برداشت مو ها می باشد که در این روش موها به شکل پراکنده و تک به تک برداشت می شود.

 

کاشت مو بدون تراشیدن موی سر:

کاشت مو بدون تراشیدن موی سر به روش آپدیت شده FIT انجام می شود که در این روش گرفت ها به شکل تک به تک برداشته می شود که بر خلاف روش های قدیمی و رایج fut بدون خونریزی های شدید و درد می باشد. تفاوت روش به روز شده FIT با متد های قبلی در این است که در این روش دیگر آسیبی به ناحیه ی گالا زده نمی شود و در نتیجه هیچ گونه خط اسکاری به جای نمی ماند  (البته باید توجه داشته باشید که هر فردی نمی تواند روش فوق را انجام دهد و باید قبل از انجام کاشت مو پزشک مشاور با بررسی وضعیت فرد این روش را برای وی تجویز کند)  کاشت مو به روش آپدیت شده FIT برای افرادی که می خواهد کاشت مویشان بدون تراشیدن موی سر انجام شود علی الخصوص خانم ها مناسب است.